Знайомство з персоналом та обладнанням ВІТ
Персонал ВІТ
Лікарі анестезіологи спеціалізуються на інтенсивній терапії та реанімації і відповідають за лікування дітей, які перебувають у відділенні.
Старша медсестра відповідає за відділення в цілому, керує медичними сестрами і відповідає за адміністративні питання.
Медичні сестри проводять і контролюють всі медичні процедури протягом своєї зміни. Вони піклуються про дитину, співпрацюючи із членами її родинами та іншим медперсоналом.
Лікарі та медсестри вузької спеціалізації мають високий рівень підготовки в одній зі сфер медичної науки або сестринського догляду. За потреби їх можуть запросити відвідати вашу дитину.
Технічні спеціалісти відіграють важливу роль, забезпечуючи безперебійну роботу обладнання в нашому відділенні. Вони також допомагають у транспортуванні дітей, які потребують безперервного моніторингу або штучної вентиляції легень.
Обладнання
Деякі апарати з обладнання ВІТ можуть справляти гнітюче враження, поки ви не дізнаєтеся більше про їхні функції.
Всі діти в нашому відділенні підключені до апаратів, які часто видають звукові сигнали і сигнали тривоги. Наш персонал розуміє значення кожного звуку і знає, як на нього слід реагувати.
Ось перелік обладнання, яке можна побачити в більшості відділень реанімації та інтенсивної терапії:
- Монітор дихання та серцевої діяльності
Це екран, на якому ви побачите графік, що відображає дихання і серцебиття дитини. Прилад приєднаний до грудної клітини пацієнта за допомогою тонких проводів і електродів (від 3 до 5). Електроди закріплюють на шкірі за допомогою пластиру.
- Ендотрахеальна трубка (ЕТ)
Це трубка, що проходить через ніс або рот, і приєднана до дихального апарату, через який у легені подається кисень. ЕТ закріплена на обличчі спеціальним пластирем, щоб зафіксувати її в одному положенні. Пластир час від часу міняють. Постановка Е Т називається інтубацією, а її видалення — екстубацією.
Трубка проходить між голосовими зв’язками вашої дитини, тому вона не зможе говорити і плакати до тих пір, поки ця трубка не буде вилучена. При встановленій трубці дитина також не зможе самостійно відкашлювати мокротиння з легень. Медсестри видаляють мокроту з легенів через ЕТ, проводячи через неї ще одну, тоншу трубку, підключену до відсмоктувального апарату. Невелика кількість фізрозчину може вводитися через цю трубку для розрідження занадто густого мокротиння. Застосування фізрозчину і відсмоктування мокротиння можуть спровокувати кашель у вашої дитини.
- Апарат штучної вентиляції легень
Цей апарат допомагає вашій дитині дихати, забезпечуючи надходження повітря з належною концентрацією кисню через ендотрахеальну трубку в легені.
- Датчик сатурації
Спеціальний світловий датчик, який кріпиться на палець ноги, стопу або палець руки, використовується для визначення рівня насичення крові киснем.
- Назогастральний зонд (назогастральна трубка)
Ця трубка проходить через ніс або рот у шлунок і відводить повітря і рідину, щоб полегшити дихання або уникнути блювоти. Через цю трубку можна годувати дитину та давати їй ліки.
- Грудний дренаж
Це гнучкі пластикові трубки, які вводяться у плевральну порожнину і допомагають вивести повітря, кров або рідину з області навколо легень і серця.
- Киснева маска / кисневий купол / назальні канюлі
Всі ці пристосування слугують для подачі повітря в легені без інтубації.
- Сечовий катетер
Це гнучка пластикова трубка, яка вводиться в сечовий міхур, щоб виводити сечу в спеціальний пластиковий пакет.
- Центральний катетер
Це пластикова трубка, яка підключається до центральної вени (на шиї або в області паху). Цей тип катетера потрібен для довгострокового, постійного введення необхідних медикаментів, що збереже периферичні (більш дрібні) судини дитини.
- Інтравенозний катетер
Інтравенозний значить «той, що вводиться всередину вени». Це тонка трубка, яка розміщується всередині вени і під’єднується до довгих трубок, через які можуть вводитися рідина, харчування та медикаменти (зазвичай за допомогою спеціальних помп). Час від часу інтравенозний катетер змінюють для уникнення інфікування.
- Артеріальний катетер
Тонка трубка, яка під’єднується до артерії (зазвичай на руці, ступні або в паховій області). Трубка під’єднується до датчика і показує кров’яний тиск. Крім того, за зразками крові, узятими з катетера, можна перевірити важливі показники рівня кисню і вуглекислого газу (діоксиду вуглецю).