Рекомендації для батьків

Ми сподіваємося, що ця інформація допоможе вам дізнатися більше про те, як працює відділення інтенсивної терапії (ВІТ) і налагодити тісніший контакт з командою медиків, які турбуються про вашу дитину. Це необхідно для того, щоб об’єднати наші зусилля на шляху боротьби за дитяче життя.

Роль батьків у ВІТ

Персонал ВІТ налаштований на тісну співпрацю з батьками, які відіграють унікальну і важливу роль у лікуванні дитини. Це означає, що лікарі чесні і відкриті з вами, готові ділитися інформацією про стан здоров’я вашої дитини для того, щоб спільно приймати рішення. Для дитини батьки, безумовно, є найціннішими і незамінними членами «команди порятунку». Тільки батьки можуть втішити і надати маляті найкращу підтримку – так, як це не може зробити ніхто інший. Навіть якщо ваш малюк знаходиться у несвідомому стані і не може рухатися через підключене до нього медичне обладнання, ваш дотик і звук голосу зможуть дати йому відчуття любові та турботи. Якщо йдеться про новонароджених чи немовлят, то їхнім мамам і татам дуже важливо продовжувати спілкуватися зі своїми крихітками, адже своє знайомство з батьками малюк починає з розпізнавання їхніх голосів.
Якщо ви хочете використовувати всі можливості, щоб забезпечити максимальний комфорт вашої дитини під час її перебування у ВІТ, будь ласка, порадьтеся із лікарями про те, як це можна зробити.

Відвідування

Кожна дитина має право знаходитися поруч зі своїми батьками, особливо в такі критичні періоди життя, як перебування в реанімації. Однак ми просимо вас пам’ятати, що ВІТ – це відділення, в якому проводять безліч складних медичних маніпуляцій, і не одному, а багатьом пацієнтам. Тому заради блага самих пацієнтів ми закликаємо вас дотримуватися наступних правил:

 • Не приходити, якщо у вас є будь-які ознаки нездоров’я (в т.ч. застуди, ГРВІ). Інфекції можуть стрімко поширюватися у відділенні. Це вкрай небезпечно для важкохворих дітей! Візит можливий лише через 72 години після зникнення останніх ознак інфекції: тільки так можна уникнути її розповсюдження.
 • Повідомити про свій прихід медперсонал. Медичні сестри дуже зайняті доглядом за пацієнтами, тому ми просимо вас бути терплячими, якщо вам не дозволили зайти у відділення негайно.
 • Продезінфікувати руки спиртовмісним гелем (антисептиком) перед тим, як увійти у відділення і після візиту. Медперсонал покаже вам, де це можна зробити. Особливо важливою є обробка рук антисептичним засобом до та після контакту зі шкірою дитини. Від чистоти рук відвідувачів залежить безпека пацієнтів.
 • Якщо ви хочете допомогти у догляді за дитиною, зверніться до лікаря. Медичний персонал вирішить, що саме ви можете робити, і проведе для вас необхідний інструктаж про особливості догляду.
 • Ми просимо, щоб біля дитини знаходилася лише 1 особа. У виключних випадках може бути зроблений виняток. Якщо ви хочете, щоб вашу дитину відвідала група людей, будь ласка, узгодьте це заздалегідь із черговим лікарем.
 • Дотримуватися вказівок лікарів: вас можуть попросити негайно вийти з приміщення – наприклад, якщо лікарям необхідно провести термінові медичні маніпуляції вашій чи іншій дитині.
 • Поважати інші сім’ї, утримуючи місця загального користування в порядку і чистоті, а також зводячи до мінімуму будь-який шум.
 • Не втручатися в роботу обладнання ВІТ та будь-яким іншим чином не перешкоджати процесу лікування. Це може коштувати пацієнту життя.

Потурбуйтеся про себе

Незалежно від того, як довго у вашому випадку потрібно буде перебувати у ВІТ, пам’ятайте: успішне одужання вашої дитини багато в чому залежить від того, як ви піклуєтеся про себе.

Ми радимо вам дослухатись до наведених нижче порад:

 • по можливості гуляйте на свіжому повітрі;
 • регулярно і повноцінно харчуйтеся;
 • знаходьте хоча б кілька годин на день для сну;
 • спілкуйтеся з родичами і друзями, не соромтеся «виговоритися»;
 • пам’ятайте, що багато людей за межами лікарні готові надати вам допомогу;
 • можливо, вам буде корисним зустрітися з психологом і поговорити з ним про ваш стан і відчуття;
 • якщо ви годуєте груддю вашу дитину і плануєте це робити далі, обговоріть це питання з лікарем, а також зверніться до консультанта з грудного вигодовування.