Годування груддю у ВІТ

Чому варто продовжувати годування груддю, якщо дитина у ВІТ і якщо це дозволяє лікар

Материнське молоко дуже важливе для будь-якої здорової дитини, а для хворого малюка воно безцінне. Годувати грудним молоком, долаючи складні обставини, і якщо це дозволяє лікар – це найкраще, що може зробити мама для відновлення здоров’я своєї дитини. Адже таким чином задовольняються не лише її фізичні, а й психоемоціональні потреби.

Грудне молоко – це:

  • оптимальний склад протеїнів;
  • вуглеводи, що легко засвоюються і дають необхідну енергію;
  • жири унікальної структури для розвитку мозку, нервової системи і зору;
  • живі імунні клітини, що захищають малюка від інфекцій;
  • антитіла, що захищають від тих вірусів та бактерій, які знаходяться в оточенні дитини;
  • фактори росту, що стимулюють дозрівання слизових оболонок, нервів, всіх органів і систем;
  • гормони, що стимулюють кроветворення, регулюють сон і апетит, полегшують біль, сприяють м’якій адаптації організму до нових умов;
  • здорова мікрофлора: з грудним молоком дитина отримує сотні видів корисних бактерій, що заселяють її шлунково-кишковий тракт. Це найкраща профілактика алергій і хронічних захворювань у дорослому віці.

Що робити, якщо дитина не може смоктати або отримує харчування парентерально?

Навіть якщо ваша дитина не може смоктати, або годується парентерально (через крапельницю), ви можете докласти зусиль, щоб зберегти молоко. Для цього вам потрібно буде регулярно зціджувати і зберігати зціджене молоко у спеціальному приміщенні, яке вам покаже медперсонал.
Рекомендації щодо способів зціджування, доцільності застосування молоковідсмоктувачів та методів зберігання молока ви можете отримати у консультантів з грудного вигодовування.

Важливо! Якщо ви вже завершили грудне вигодовування, ви все ще можете відновити лактацію, щоб підтримати свою дитину в складних умовах. Консультант з питань грудного вигодовування детально розповість вам, які кроки потрібно для цього здійснити. У певних ситуаціях ви можете прийняти рішення про екстрене згортання грудного вигодовування. Консультант порадить вам найбезпечніші та найефективніші способи це зробити.